erm
Zostava: DS PENTA - PROJEKTOR

Zastavaný priestor: cca 200cm x 400cm
Napájanie: 230V / 50 Hz
Príkon zostavy: max. 680 W
Hmotnosť zostavy: 90 kg
Pracovná teplota: od +18°C do +28°C

 

Účel a charakteristika trenažéru DS PENTA-PROJEKTOR

Zostava trenažéru DS PENTA-PROJEKTOR je určená predovšetkým k príprave žiadateľov o vodičské oprávnenie skupiny B vo výcvikovom zariadení pomocou výukového programu, ktorý je súčasťou osobného počítača. Výukový program bol navrhnutý tak, aby pomocou virtuálnej grafiky čím najvernejšie simuloval jazdu vedenia motorového vozidla na autocvičisku s možnosťou nacvičovania základných zručností vodiča potrebných na ovládanie motorového vozidla a nacvičovanie rizikových situácií.

Trenažér DS PENTA-PROJEKTOR sa skladá z kabíny trenažéru, osobného počítača, dataprojektora(dataprojektorov) a LCD monitorov. Vytvorenie scény je vyobrazené dataprojektorom(dataprojektorov) a dvomi LCD monitormi. Dataprojektor umožňuje generovanie obrazu dopravných situácií na projekčnú plochu o veľkosti 180x130 cm a tým zabezpečuje pohľad vpred. Zadné monitory tvorené 17'' LCD umožňujú generovanie a prenos obrazu dopravných situácií do spätných zrkadiel. Osobný počítač trenažéru DS PENTA je koncipovaný tak, aby zvládol simuláciu dynamiky skutočného motorového vozidla. Je možné ho spojovať do siete s viacerými trenažérmi a vytvárať tak dopravné situácie s vlastnými žiakmi na učebni. Kabína trenažéru DS PENTA-PROJEKTOR je zhotovená z kovu na ktorej sú pripevnené v spodnej časti kolečká k lepšej manipulácii. Vyhotovenie kabíny umožňuje jej transport cez priechod široký len 50cm. Na vnútornú výbavu sú použité originálne diely z vozidiel ŠKODA. Týmto je dosiahnuté zachovanie verného vnútorného priestoru a umiestnenia ovládacích prvkov zhodne ako v skutočných vozidlách. Vlastnosti ovládacích prvkov sú prispôsobené tak, aby svojimi vlastnosťami reálne simulovali činnosť v skutočnom motorovom vozidle.

Pre tento systém pripravujeme možné rozšírenie zobrazenia obrazu pomocou 3x LCD umiestnených v prednej časti trenažéru. Výhodou tohto zobrazenia je možný pohľad do bokov, čo je potrebné hlavne pri nácviku riešenia dopravných situácií na križovatkách. Takto umiestnené LCD monitory umožňujú nielen bočný pohľad ale aj možnosť pripojenia trenažéru na pohyblivú základňu.